جستجو
اصلاح نظام کارمزد تراکنش‌های خرید کارتی

اجرای گام دوم بخشنامه اصلاح نظام کارمزد تراکنش‌های خرید کارتی از ۹ آبانبانک مرکزی در راستای کارآمدتر شدن شبکه پرداخت الکترونیکی و ارتقای سطح خدمات به کاربران، اصلاحاتی را در نظام کارمزد تراکنش‌ خرید این شبکه اعمال و شیوه‌نامه جدید را ابلاغ کرده است که از روز ۴ تیرماه ۱۴۰۲ به شکل گام به گام و برای پذیرندگان فاز اول، اجرایی و گام دوم محاسبه کارمزد، نیز از روز ۹ آبان اجرایی خواهد شد.


بر اساس این بخشنامه که با هدف برقراری تعادل و توازن میان «خدمات دریافت شده» و «هزینه‌های ارائه سرویس و تضمین پایداری زیرساخت‌های شبکه پرداخت الکترونیکی» تنظیم شده است؛ دارندگان دستگاه‌های کارت‌خوان (پذیرندگان) بخشی از کارمزد تراکنش‌های خرید را پرداخت می‌کنند.


در نظام جدید کارمزدی، پذیرندگان برای تراکنش‌های کمتر از شش میلیون ریال، مبلغ ثابت ۱,۲۰۰ ریال و برای تراکنش‌های بالاتر، دو ده هزارم (۰,۰۰۰۲) مبلغ خرید را تا سقف حداکثر ۴۰,۰۰۰ ریال به عنوان کارمزد پرداخت می‌کند. خاطر نشان می‌سازد علی‌رغم تقبل پرداخت قسمتی از کارمزد شبکه پرداخت توسط پذیرندگان محترم، همچنان بخش عمده این کارمزدها توسط شبکه بانکی تامین خواهد شد.

جدول سطوح کارمزدی تراکنش خرید

کارمزد تراکنش خرید (سهم پذیرنده) مصوب بانک مرکزی و شاپرک

مبلغ تراکنش کارمزد
کمتر از ۶۰۰ هزار تومان ۱,۲۰۰ ریال
بین ۶۰۰ هزار تا ۲۰ میلیون تومان ۰,۰۰۰۲ مبلغ تراکنش
بیشتر از ۲۰ میلیون تومان ۴۰,۰۰۰ ریال

محاسبه کارمزد تراکنش خرید (سهم پذیرنده)


به منظور محاسبه کارمزد، مبلغ تراکنش را وارد کنید
ریال
کارمزد 0 ریال