تمام سهام‌داران و مشتریان سپ، بنا به اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ملزم به ثبت‌نام و اطلاعات خود در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سِجام) هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پرداخت الکترونیک سامان (سپ)، سامانه جامع اطلاعات مشتریان به‌عنوان بستر تبادل اطلاعات و ارایه خدمات یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه است که تمام هموطنان تا تاریخ پنجم دی 1397 فرصت دارند اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند.

براساس این گزارش، پس از آن تاریخ، افراد حقیقی و حقوقی نمی‌توانند خدماتی همچون خرید و فروش اوراق بهادار، صدور و ابطال واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و... را دریافت کنند.

این گزارش می‌افزاید، تمام سهام‌داران و مشتریان سپ اعم از سهامداران حقیقی و حقوقی درخواست می‌شود برای دریافت لینک و راهنمای ثبت‌نام در سامانه سِجام عدد 100 را به سامانه پیامکی 100048312 ارسال کرده یا به وب‌سایت رسمی این سامانه به نشانی https://dara.csdiran.com/Sejam مراجعه نمایند. 

کد سجام ثبت‌نام کنندگان پس از ثبت اطلاعات و احراز هویت، ازطریق دفاتر پیشخوان دولت از طریق پیامک به اطلاع آن‌ها خواهد رسید.

گفتنی است، با توجه به اعلام شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران، پس از اجرای این طرح که در راستای الکترونیکی کردن هر چه بیشتر خدمات بازار سرمایه اجرا می‌شود، مشتریان برای هرگونه فعالیت در بازار سرمایه دیگری نیازی به احراز هویت مجدد نخواهند داشت.

شنبه، 3 شهریور 1397