نشریه نیلسون ریپورت، 150 شرکت پرداخت برتر جهان در سال 2014 را در شماره اکتبر و 1073 خود معرفی کرده است که در این میان پرداخت الکترونیک سامان در رتبه 35 جهان و دوم ایران قرار گرفته است.
مطابق این رتبه بندی، شش شرکت ارائه کننده خدمات پرداخت در کشور، به عنوان نماینده ایران در این جدول قرار گرفته‌اند که جمعاً 4.7 میلیارد تراکنش را در سال 2014 ثبت کرده‌اند. شرکت پرداخت الکترونیک سامان ارائه کننده خدمات پرداخت الکترونیک به بیش از 14 بانک کشور، در این رتبه‌بندی موفق به کسب رتبه 35 جهانی و دوم در کشور شده است. 
بر اساس داده های بانک مرکزی کل تراکنش های انجام شده در کشور در سال 93 7.3 میلیارد تراکنش بوده است. بر این اساس شش شرکت مورد اشاره نزدیک 64 درصد کل تراکنش ها را انجام داده اند. سایر شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت در کشور که حدود 35% تراکنش‌های الکترونیک را در اختیار داشته‌اند، در این رتبه‌بندی جایی ندارند. 
گفتنی است نیلسون ریپورت، معتبرترین نشریه بین‌المللی در زمینه صنعت پرداخت الکترونیک است که به طور تخصصی رویدادهای این صنعت را در سراسر جهان مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و اقدام به ارائه گزارش‌های تحلیلی و آمار و اطلاعات این صنعت می‌کند. جزئیات بیشتر را در جدول ببینید.

ﺳﻪشنبه، 28 مهر 1394