اطلاعات مربوط به صورت‌های مالی شرکت و میزان سود‌آوری و دارایی شرکت را از کجا می‌توان به‌دست آورد؟
کلیه اطلاعات صورت‌های مالی شرکت به صورت فصلی و همچنین آمار درآمد شرکت به صورت ماهیانه در سایت کدال، در مهلت قانونی مشخص شده، منتشر می‌شود.
کد معاملاتی یا کد سهامداری چیست؟
کد معاملاتی شما همان کدی است که پس از افتتاح حساب در یک کارگزاری، به شما ارائه شده است و معمولا شامل 3 حرف اول نام‌خانوادگی به همراه 5 عدد می‌باشد. این کد مانند شماره ملی منحصر‌ به‌ فرد بوده و در تمام کارگزاری‌ها یکسان می‌باشد.
به‌علاوه برای انجام معاملات به صورت آنلاین می‌بایست از طریق کارگزار اقدام به دریافت کد آنلاین معاملاتی مربوط به آن کارگزاری  نمود.
برای اطلاع از میزان سود نقدی هر سهم شرکت (DPS)، به کجا باید مراجعه کرد؟
برای اطلاع از میزان سود نقدی هر شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، می‌توانید اطلاعیه تصمیمات مجمع عمومی عادی شرکت را در سایت codal.ir پیدا کنید و یا به سایت شرکت (قسمت سهام) مراجعه نمایید
سود شرکت‌ها چه زمانی پرداخت می‌شود؟
طبق قانون تجارت، مصوبه مجمع سالیانه، شرکت موظف است حداکثر ظرف 8 ماه از تاریخ تصویب، سود نقدی(DPS) را به سهامداران پرداخت کند.
سود نقدی هر سهم شرکت به چه سهامدارانی تعلق می‌گیرد؟
سود هرسهم به سهامداری تعلق می‌گیرد که در تاریخ برگزاری مجمع عمومی سالیانه شرکت، مالک آن سهم باشد. بنابراین زمان خرید یا فروش سهام ملاک نیست. شما حتی اگر دو روز قبل از برگزاری مجمع، سهام شرکت را بخرید و در زمان برگزاری مجمع، سهامدار شرکت باشید، سود نقدی به شما تعلق می‌گیرد (حتی اگر آنرا فورا پس از بازگشایی سهم بفروشید.)
به چه صورت می‌توان سود نقدی سهام شرکت را دریافت نمود؟
مطابق قانون قبل از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه ، زمان‌بندی پرداخت سود و نحوه دریافت آن در سایت کدال به نشانی codal.ir اعلام می‌شود و سهامداران می‌توانند طبق دستور‌العمل آن اقدام به دریافت سود نمایند.
برای دریافت سود مالی سال 97 که طبق تصمیمات مجمع عمومی شرکت مبلغ 300 ریال می‌باشد، می‌توان به صورت زیر اقدام نمود:
سهامداران حقیقی از تاریخ 14/12/97 اطلاعات حساب بانکی خود را ( بر‌اساس جزئیات اعلام شده ذیل) از طریق فکس (88219123) یا ایمیل امور سهام (stock@sep.ir) شرکت اعلام نمایند.
 
جزئیات اطلاعات ارسالی:
1- مشخصات حساب بانکی در سراسرکشور، شامل شماره شبا، شماره حساب، نوع حساب، نام شعبه، کد شعبه، شهرستان محل شعبه (ترجیحا "بانک سامان")
2- مشخصات سهامدار: شامل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام پدر، تاریخ تولد، شماره سریال شناسنامه، شماره ملی
آدرس پستی کامل، کد پستی و شماره تماس سهامدار
نحوه دریافت سود سهام توسط وکیل به چه صورت است؟
وکیل با در دست داشتن اصل وکالت‌نامه معتبر و اصل مدارک هویتی خود و کپی مدارک هویتی موکل، جهت دریافت سود مطابق دستور‌العمل پرداخت سود هر سال اقدام می‌نماید.
در سال مالی 96 طلبی بابت سود یا افزایش سرمایه دارم یا خیر!
عرضه اولیه سهام شرکت سپ  در بورس ، در تاریخ 13/3/97 انجام شد.
مجمع عمومی شرکت در تاریخ 26/1/97 برگزار گردید. بنا‌بر‌این مجمع  قبل از عرضه شرکت بوده است و چون طبق قانون، فرد برای دریافت سود سهام باید در تاریخ مجمع سهامدار باشد، افرادی که پس از عرضه اولیه سهامدار شرکت شده‌اند، طلبی بابت سود ندارند. ضمناً در سال 96 هیچ‌گونه افزایش سرمایه‌ای تصویب نشده است.
آیا افزایش سرمایه در سال مالی 98 رخ داده است؟
بله و افزایش سرمایه 66.6 درصد می‌باشد.
برای اطلاع از تعداد دقیق سهام بعد از افزایش سرمایه، به پرتفوی (سبد سهام) کارگزاری خود مراجعه و یا با اداره امور سهام شرکت، تماس گرفته شود.