خدمات

باشگاه مشتریان یاقوت دارای بیش از 2900 مرکز فروش کالا و خدمات است که با عضویت در باشگاه، می‌توان از خدمات تخفیف 3 الی 50 درصدی این مراکز بهره‌مند شد. خدمات فوق بر اساس تنوع نیازهای اعضا شامل نیازهای روزمره، خدمات رفاهی، تفریحی، پزشکی، ورزشی، پوشاک و... انتخاب شده است. عضویت در باشگاه یاقوت با هر کارت شتابی امکان‌پذیر است.

این سرویس به واسطه موافقت‌نامه‌ای که بین شرکت پرداخت الکترونیک سامان و پذیرندگان منعقد شده است، ارائه می‌گردد. در فرآیند خرید، مبلغ تخفیف باتوجه به قرارداد فیمابین، بصورت کامل توسط سیستم محاسبه و هنگام کشیدن کارت روی کارت‌خوان، از مبلغ اصلی کسر می‌گردد. در خرید تخفیفی، مشتری بایستی اصل مبلغ خرید را بر روی کارت‌خوان وارد کند؛ دستگاه پس از کنترل شماره کارت و درصد تخفیف ثبت شده، به صورت خودکار از مبلغ اصلی وارد شده، درصد تخفیف را کسر و در رسید چاپ می‌کند.

*نکته مهم:

خدمات تخفیف فقط بر روی کارت‌خوان های شرکت پرداخت الکترونیک سامان ارائه می‌گردد، لذا تراکنش دارنده کارت جهت دریافت تخفیف، حتماً باید با کارت‌خوان سپ انجام شود.

 

شرایط عضویت دارنده کارت در باشگاه مشتریان یاقوت

عضویت در باشگاه یاقوت با پرداخت حق عضویت سالانه (سازمانی و انفرادی)

 • شرکت/ سازمان‌ها می‌توانند با امضاء «موافقت‌نامه عضویت در باشگاه یاقوت» کارت‌های شتابی کارکنان خود را عضو نمایند. این خدمات توسط تمامی شعب و نمایندگی‌های سپ در سراسر کشور ارائه می‌شود.
 • افراد حقیقی نیز می‌توانند از طریق اپلیکیشن 724، در منوی یاقوت و یا سایت سپ برای عضویت در باشگاه اقدام نمایند.

عضویت در باشگاه یاقوت از طریق دریافت سپ کارت به صورت سازمانی و بدون پرداخت حق عضویت

شرکت/ سازمان‌ها می‌توانند جهت پرداخت کمک‌های غیر نقدی خود به پرسنل، اقدام به صدور سپ کارت کنند. سپ کارت علاوه ‌بر بهره‌مندی از خدمات باشگاه یاقوت، قابلیت شارژ مجدد با مبالغ مختلف را داراست. این کارت جایگزین مناسبی برای بن‌ها و سبد کالایی است که بسياری از سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌ها به کارکنان خود ارائه می‌دهند. دارندگان سپ کارت نیز می‌توانند از مراکز تحت قرارداد، فرآیند خرید با تخفيف را انجام دهند.

 

دریافت لیست مراکز طرف قرارداد

اعضا باشگاه یاقوت جهت آشنایی با فروشگاه های طرف قرارداد، می‌توانند از روش‌های زیر اقدام کنند:

 1. از طریق اپلیکیشن 724 در بخش­ «یاقوت»، مراکز تخفیفی بر اساس صنف مورد نظر، نام، شهر یا استان قابل جستجو است.
 2. از طریق سایت شرکت پرداخت الکترونیک سامان به نشانی https://www.sep.ir/searchStore
 3. صفحه باشگاه مشتریان یاقوت در اینستاگرام https://www.instagram.com/yaghot_club   
 4. مراجعه به کانال تلگرام باشگاه مشتریان یاقوت به نشانی https://t.me/yaghotclub

 

شرایط عضویت پذیرنده در باشگاه مشتریان یاقوت

فروشگاه‌های حائز شرایط و دارای کارت‌خوان سپ با امضاء «موافقت‌نامه پذیرندگان طرح تخفیف» می‌توانند به اعضا باشگاه، خدمات خود را ارائه نمایند. در صورت تمایل صاحب فروشگاه، موافقت‌نامه مربوطه از طریق شعب و نمایندگی‌های سپ در سراسر کشور در اختیار پذیرنده قرار خواهد گرفت. تمامی صاحبین کسب و کارهای اینترنتی نیز می‌توانند خدمات خود را از طریق درگاههای سپ با تخفیف موردنظر ارائه دهند. مستندات فنی درگاه اینترنتی و خدمات تخفیف از طریق لینک https://www.sep.ir/iemerchantregister  قابل دریافت است.

 

شرایط عمومی فروشگاه ارائه دهنده خدمات تخفیف 

کلیه عرضه‌کنندگان کالا و خدمات، در صورت دارا بودن شرایط زیر می‌توانند در باشگاه یاقوت عضو شوند:

 1. دارا بودن کارت‌خوان پرداخت الکترونیک سامان بعنوان کارت‌خوان اول
 2. ارائه کالا و خدمات با کیفیت مناسب و متمایز با قیمت رقابتی
 3. تعهد به حسن ارائه خدمات و سرویس دهی مناسب به اعضا باشگاه
 4. تمایل به افزایش مشتریان وفادار
 5. ارائه تخفیف مناسب بر روی کالا و خدمات (تخفیف باید به صورتی لحاظ شود که برای اعضا، جذابیت لازم جهت مراجعه به آن مرکز را فراهم آورد.)

 

مهمترین مزیت ایجاد شده برای پذیرنده

 1. افزایش فروش

در حال حاضر بیش از 4.000.000 دارنده کارت، عضو باشگاه یاقوت هستند. یاقوت از طریق کانال های ارتباطی و شبکه های اجتماعی خود و شرکای تجاری، مراکز طرف قرارداد را بصورت هدفمند در قالب تبلیغات و اطلاع‌‌رسانی ها به اعضای باشگاه معرفی می کند. طبق بررسی انجام شده، عضویت پذیرنده در باشگاه یاقوت تأثیر بسزایی در جذب مشتری جدید و همچنین تکرار خرید دارد. در حال حاضر کانال‌های اطلاع رسانی مورد استفاده به شرح زیر است:

 • اضافه شدن نام فروشگاه و اطلاعات آن در لیست پذیرندگان تخفیفی در اپلیکیشن 724، منوی یاقوت، همچنین درج بنرهای تبلیغاتی فروشگاه (عمومی) 
 • اضافه شدن نام فروشگاه و اطلاعات آن در لیست پذیرندگان تخفیفی در سایت شرکت پرداخت الکترونیک سامان به نشانی https://www.sep.ir/searchStore (عمومی)
 • تبلیغ پذیرنده تخفیفی در کانال‌های ارتباطی شرکای تجاری سپ. برخی از شرکای تجاری و سازمان‌های طرف قرارداد سپ، دارای کانال‌های اختصاصی هستند که بنا به سیاست‌های خود اقدام به تبلیغ مراکز طرف قرارداد می‌کنند. شبکه‌های اجتماعی، ارسال پیامک و شبکه‌های ارتباطی درون سازمانی نمونه‌ای از کانال‌های ارتباطی سازمان‌هاست.

 

 1. ارائه گزارشات تراکنش‌های تخفیفی

شرکت پرداخت الکترونیک سامان به پذیرندگان خود پرتال گزارش‌دهی تراکنش کارت‌خوان‌های منصوبه در فروشگاه را ارائه می‌کند. این پرتال امکان خروجی اکسل از تراکنش‌های فروشگاه به تفکیک ترمینال و نوع تراکنش‌های عادی و تخفیفی را فراهم می‌آورد. درخواست پرتال از طریق نامه و ارسال آن به شعب و نمایندگی‌های سپ در سراسر کشور صورت می‌گیرد.

 

جامعه دارندگان کارت عضو باشگاه یاقوت

 • تمامی سازمان‌هایی که برای پرسنل آن‌ها سپ کارت صادر شده است.
 • برخی از بازنشستگان ارگان‌های دولتی
 • شرکت ها، سازمان ها، ارگان ها
 • افرادی که بصورت انفرادی عضو باشگاه یاقوت شدند

با توجه به اینکه عضویت در باشگاه یاقوت با کارت شتابی افراد متقاضی صورت می‌پذیرد، لذا جامعه دارندگان کارت باشگاه یاقوت قبل از انجام تراکنش بر روی کارت‌خوان سپ قابل شناسایی نیست.

 

سرویس باشگاه مشتریان پذیرندگان

این سرویس به منظور ایجاد باشگاه مشتریان اختصاصی برای فروشگاه‌های معتبر و پر مخاطب در نظر گرفته شده است. این فروشگاه‌ها می‌توانند از بستر فنی ایجاد شده توسط سپ استفاده کرده و نسبت به ایجاد باشگاه مشتریان اختصاصی خود و گروه‌بندی مشتریان بر اساس تعداد خرید، مبلغ خرید و ارائه تخفیف‌های متفاوت اقدام کنند. تمامی شعب و نمایندگی‌های سپ در سراسر کشور، آماده ارائه این سرویس به این دسته از پذیرندگان هستند. لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات اعضاء باشگاه مشتریان اختصاصی، کاملاً محرمانه تلقی می‌گردد.